Zvezda može na Olimpijakos i Šahtjor!

Prvak Grčke eliminisan u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, nakon pet uzastopnih učešća u grupnoj fazi. Šahtjor na penale pao u Švajcarskoj, Seltik jedva prošao Astanu, Monako bolji od Fenerbahčea, Ajaks u Solunu od PAOK-a...

Loši rezultati grčkih klubova uslovili su ovog leta gubitak direktnog mesta u grupnoj fazi Lige šampiona. Kada je posle dužeg vremena - prvi put od 2010. godine - bio primoran da igra kvalifikacije, Olimpijakos je odmah naleteo na "minu".

U pitanju je Hapoel Ber Ševa, koji je proletos posle 40 godina postao prvak Izraela i u predtakmičenju Lige šampiona bio bolji prvo od moldavskog Šerifa, pa od renomiranog kluba iz Pireja - 1:0, nakon 0:0 u prvoj utakmici.

Gol odluke postigao je štoper Šir Cedek 11 minuta pre kraja.

Olimpijakos će tako stati u krug potencijalnih protivnika Crvene zvezde u plej-ofu kvalifikacija za Ligu Evrope, kao i svi ostali večeras eliminisani timovi sa dovoljno velikim klupskim koeficijentom da budu nosioci na žrebu u petak.

Među njima izdvajamo Šahtjor, Anderleht, Fenerbahče, Spartu iz Praga i solunski PAOK.

Švajcarski vicešampion Jang Bojs priredio je senzaciju, pošto je u Bernu nadoknadio 0:2 iz prve utakmice u Ukrajini. Ukupan rezultat bio je nerešen i nakon 90 i nakon 120 minuta, pa se pristupilo izvođenju penala.

Domaći igrači iskoristili su četiri od pet penala, dok su u timu Šahtjora neprecizni bili Fred i Rakicki.

Malo je nedostajalo da na ovaj spisak stane i slavni Seltik, ali škotski velikan je iz penala u 91. minutu pred svojim navijačima došao do potrebnih 2:1 protiv Astane.