Kiks favorita u Riju (VIDEO)

Fudbaleri olimpijskog tima Brazila nisu opravdali ulogu favorita na prvom meču u Riju. Poraz Argentine i remi Nemaca

Fudbaleri Brazila su došli na Olimpijske igre sa ciljem da posle neuspeha na Svetskom prvenstvu 2014. konačno obraduju domaće navijače.

Ekipa, koju predvodi velika zvezda Nejmar, kiksnula je na početku turnira. U duelu sa Južnom Afrikom odigrali su beu golova - 0:0.

Činjenica je da su domaćini imali inicijativu, da je Nejmar bio u glavnoj roli, ali nisu postigli gol.

Poražavajuće je i to što su čak pola sata imali igrača više, nakon što je Mtobi Mvala u 59. minutu zaradio drugi žuti katron zbog grubog starta, zbog čega je morao da napusti teren.

Brazilci imaju za čim da žale.

Oni su u 69. minutu imali najbolju šansu na meču, ali je talentovani igrač Mančester sitija Gabrijel Žezus promašio čist zicer. On je iskosa sa desne strane dobio sjajnu loptu, ali nije uspeo da je prosledi u prazan gol, već je pogodio stativu.

Brazil

Loš početak imali su i Argentinci. Oni su poraženi na startu od Portugala - 0:2. Njihovu mrežu načeo je Gabrijel Pasijensija u 66. minutu, a konačan trijumf obezbedio je Pite, šest minuta pre kraja meča.

Portugal

Još jedan favorit za titulu, Nemačka, nije se proslavio u prvoj utakmici. Nemci su protiv Meksika igrali 2:2.