LE (plej-of): Hajduk i Maribor u minusu

Hajduk i Maribor upisali poraze u prvim mečevima plej-ofa za Ligu Evrope. Lokomotiva se izvukla protiv Genka, Grci završili posao.

Zagrebačka Lokomotiva je malo po malo stigla nadomak grupne faze Lige Evrope, a u prvom meču plej-ofa ponovo je pokazala zube.

Ova Dinamova filijala gubila je 2:0 kod kuće protiv belgijskog Genka, ali je na kraju stigla do 2:2 i zadržala nadu da ipak može do istorijskog plasmana u Ligu Evrope.

Gosti su poveli preko Bejlija u 35. minutu sa bijele tačke, a na 2:0 povisio je Samata u 47. Lokomotiva se ipak nije predavala i u razmaku od sedam minuta, od 52:do 59. stigla je do izjednačenja. Prvo je MArić izjednačio iz jedanaesterca, a potom je Fiolić donio remi 2:2 pred revanš u Belgiji.

I drugi predstavnik Hrvatske, splitski Hajduk ima šanse za plasman u grupnu fazu, iako je u srijedu uveče poražen rezultatom 2:1 od Makabija u Tel Avivu.

Makabi - Hajduk

Vrijedan gol u gostima postigao je Said u 56. minutu i tako izjednačio na 1:1, poslije lijepog gola Albermana u devetom minutu. Izraelska ekipa izvela je akciju kod kornera, bh. reprezentativac vratio je povratnu za Albermana, koji je evrogolom načeo mrežu Splićana.

Makabi je do pobjede stigao u 77. minutu kada je Skarione pogodio mrežu Kalinića.

Maribor će imati težak zadatak da u revanšui nadoknadi dva gola zaostatka pošto je poražen od azerbejdžanske Gabale rezultatom 3:1.

Počasni pogodak za slovenački tim postigao je legendarni Markos Tavareš, dok je junak Gabale bio Bagali Dabo.

Francuz koji je stigao ovog ljeta iz Kretila, prvo je u 50. minutu doveo domaćina u vođstvo, samo dvije minute kasnije postavio je konačnih 3:1.

Gabala - Maribor 3:1

Grčki predstavnici završili su sav posao već u prvim mečevima plej-ofa.

PAOK je u Gruziji savladao Dinamo Tbilisi 3:0, a istim rezultatom Panatinaikos je ispratio Brondbi, koji je utakmicu završio sa dva igrača manje.