Goropadni "građani" rasturili Stouk

Mančester siti pobedio Stouk u gostima 4:1. Aguero i Nolito po dva komada.

Pep Gavridola je rešio - vratiće titulu "građanima"!

Mančester siti je i u drugom kolu Premijer lige stigao do pobede. Novi trijumf ostvaren je na gostovanju Stouku i bio je ubedljiv 4:1 (2:0). Stouk se, ipak, nije tako lako predao, a duel je rezultatski bio neizvestan sve do 86. minutua, kada je Nolito postigao prvi od dva pogotka.

Serhio Aguero bio je raspoložen u prvom poluvremenu, kada je u 27. i 36. minutu, sa dva gola, obezbedio Sitiju kapitalnu prednost. Bojan Krkić je posle samo četiri minuta igre u drugom delu uspeo da prepolovi prednost gostiju.

Usledio je zanimljiv period utakmice, sve dok se španski fudbaler nije upisao, što mu je bio "prvenac" za "građane". Do prošle sezone igrač Selte, dobio je priliku nešto više od 20 minuta pre kraja umesto Hezusa Navasa. Nolito je u poslednjem minutu sudijske nadoknade i drugi put prevario Šej Givena i postavio konačan rezultat.

Mančester siti posle dva kola ima stoprocentni učinak, dok Stouk ostaje na bodu osvojenom u Midlzbrou.

"Građane" sada očekuje rutinski posao protiv Setaue u plej-ofu za Ligu šampiona, s obzirom na to da su u Bukureštu pobedili 5:0. U sledećem kolu, na Etihadu, gostuje Vest Hem, a posle pauze sledi veliki derbi Mančestera i novi duel Gvardiole i Žozea Murinja.