PL BiH: Mladost zakucala "vukove" za dno!

Sarajevski Olimpik na "Otoci" poražen je od Mladosti iz Doboj Kaknja sa 2:3 (0:1) i ostao na posljednjem mjestu na tabeli Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Ekipa iz Doboj Kaknja i poslije šestog kola u Premijer ligi BiH nije osjetila gorčinu poraza!

U subotu su osvojili sva tri boda u Sarajevu nadigravši Olimpik na stadionu "Otoka" - 2:3 (0:1).

Poslije nezanimljivog većeg dijela prvog poluvremena u kojem je više od igre imao domaćin, uslijedila je kontra u finišu i gosti su poveli golom Edina Husića.

Kad je na početku drugog dijela sjajnim pogotkom Gorana Brkića Mladost povela sa 0:2 činilo se da je tim iz Doboj Kaknja riješio utakmicu...

Međutim, domaćin je za samo četiri minuta uspio da izjednači pogocima Samira Lelića i Bojana Regoje iz jedanaesterca.

"Vukovi" su tada očekivali i preokret, imali su i nekoliko solidnih prilika, ali nisu uspjeli da savladaju golmana Hadžića, pa je uslijedila kazna u 73. minutu poslije "filigranske" akcije u petercu koju je rutinski završio kapiten Aladin Isaković.

Time se iskupio za jedanaesterac koji je skrivio bespotrebim igranjem rukom u kaznenom prostoru.

"Vukovi" su ostali na samo tri boda i čuvaju "fenjer", pa će izabranicima Faika Kolara u nastavku sezone goriti pod nogama, dok je Mladost zabilježila na svoj konto 10. bod.

OLIMPIK: Bandović, Holi, Regoje, Turković, Kobiljar, Zulčić, Mikuličić, Mašić, Lelić, Pehar, Vrdoljak.

MLADOST: Hadžić, Galić, Husić, Šišić, Musić, Rizvanović, Brkić, Jusufović, Ramović, Karahmet, Isaković.

TOK UTAKMICE

1 - Sudija Darko Obradović iz Stoca dunuo je u pištaljku i počeo je meč na "Otoci".

5 - Početno ispitivanje snaga, ali sudeći po uvodnim minutama, obe ekipe će tražiti pobjedu jer igraju napadački.

14 - Edin Husić je šutirao iz velike udaljenosti, ali je lopta otišla visoko iznad prečke golmana Olimpika Dejana Bandovića.

30 - Olimpik ima više loptu u nogama, ali bez konkretne ideje u napadu, dok se Mladost brani i čeka eventualnu priliku iz kontranapada da ugrozi gol domaćina.

42 - GOOOL! Vode gosti iz Doboj Kaknja! Gol je postigao Edin Husić nakon sjajne kontre!

Olimpic-Mladost DK 0:1by goloviliga

- poluvrijeme -

46 - Nastavljen je susret između Olimpika i Mladosti.

49 - GOOOL! Mladost je udvostručila prednost fantastičnim pogotkom Gorana Brkića!

Olimpic-Mladost DK 0:2by goloviliga

56 - GOOOL! Olimpik je smanjio na 1:2 golom Samira Lelića!

Olimpic-Mladost DK 1:2by goloviliga

60 - GOOOL! Izjednačenje! Bojan Regoje je iz penala vratio "vukove" u meč - 2:2. Kapiten gostiju Aladin Isaković je skrivio penal igrajući rukom u svom kaznenom prostoru. Za samo četiri minuta "vukovi" su stigli do izjednačenja.

Olimpic-Mladost DK 2:2by goloviliga

70 - Domaćin želi kompletan plijen osokoljen brzim izjednačenjem.

73 - GOOOOL! Gosti ponovo vode! Aladin Isaković je poslije akcije kao na malom fudbalu u petercu ostao sam i mirno pospremio loptu u mrežu! - 2:3!

Olimpic-Mladost DK 2:3by goloviliga

85 - Gosti pokušavaju da sačuvaju rezultat, dok "vukovi" žele da stignu do jednog boda, ali zasad bez uspjeha i konkretnije šanse za pogodak.

90+2 - Regoje je pokušao iz slobodnog udarca, ali nije bio precizan.