PL BiH: Subić i Zec odlučili "crno-crveni derbi"

Crno-crveni dresovi su zaštitni znak Slobode iz Tuzle i zeničkog Čelika koji su u subotu odmjerili snage u šestom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. Na "Tušnju" radovali su se domaći fudbaleri.

Sloboda je savladala Čelik rezultatom 2:0 (0:0) i preuzela lidersku poziciju na tabeli.

Zeničane je načeo pozajmljeni fudbaler Partizana Aleksandar Subića u 65. minutu.

Nekadašnji kapiten banjalučkog Borca se odlično ubacio po lijevoj strani i asistenciju Amera Ordagića pospremio iza leđa golmana Zeničana Branislava Ružića, takođe bivšeg "borčevca".

Bio je to njegov prvi pogodak za Slobodu.

...

Nekadašnji golman Borca Branislav RUžić najzaslužniji je što Sloboda nije stekla prednost u prvom poluvremenu jer je u nekoliko navrata odlično intervenisao i odbranio udarce Sulejmana Krpića i Mahira Karića.

Ipak, u nastavku nije mogao da zaustavi nekadašnjeg saigrača iz banjalučkog kluba...

I poslije vođstva Sloboda je dominirala i stvarala šanse pred zeničkim golom, ali do sudijske nadoknade nije uspjela da inicijativu kruniše novim golom.

Tačku na pobjedu i važna tri boda za izabranike Husrefa Musemića stavio je Asim Zec u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.