Banjalučanin za pobjedu Zrinjskog na „Grbavici“

Nekadašnji napadač Borca Nemanja Bilbija donio je pobjedu aktuelnom šampionu Bosne i Hercegovine u derbiju šestog kola protiv sarajevskog Željezničara – 0:1 (0:0).

Banjalučanin za pobjedu Zrinjskog na „Grbavici“ Izvor: Samir Cacan/MONDO

Sarajevski plavi u krizi igre i rezultata dočekali su "plemiće", koji su do pobjede Slobode nad Čelika (1:0) u subotnjem "crno-crvenom" bili lideri na prvenstvenoj tabeli.

Ekipa Miloša Kostića imala je imperativ pobjede na "Grbavici",ali su gosti iz Mostara pokazali da su u odličnoj formi.

Željo - Zrinjski 0:1 (0:0)

Željo je definitivno u krizi! Upisao je treći neuspjeh zaredom i to bez postignutog gola.

U prvom poluvremenu plavi tim Miloša Kostića je bio za nijansu bolji rival, stvorio je nekoliko prilika zahvaljujući Miroslavu Stevanoviću i Ivanu Lendriću, ali je Dalibor Kozić bio na visini zadatka na golu Zrinjskog.

Drugo poluvrijeme donijelo je nešto bolji fudbal, ali su do prednosti stigli gosti iz Mostara nakon greške golmana Vedrana Kjosevskog.

Poslije lijepe akcije „plemića“ golman Želje nije uhvatio loptu nakon centaršuta, a odbijanac je pospremio Nemanja Bilbija za 0:1.

Do kraja meča, domaći su imali jalovu inicijativu i nisu uspjeli da stignu do barem jednog boda, pa je Zrinjski, koji je mogao da slavi i ubjedljivije, ponovo preuzeo vrh tabele.

ZRINJSKI: Kozić, Peko, Graovac, Tomić, Barić, Stojkić, Mešanović, Sivrić, Petrak, Katanec, Bilbija.
ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Stevanović S., Bokačini, Kosorić, Bekrić, Šećerović, Lendrić, Radinović, Pozder, Husić, Stevanović M.

TOK UTAKMICE

1 - Počeo je meč na "Grbavici".

5 - Početno ispitivanje snaga, zasad nema nikakvih šansi.

10 - Miroslav Stevanović je kreirao priliku za Pozdera, koji je šutirao iz prve, ali nije bio precizan. Golman Zrinjskog nije imao potrebu da interveniše.

19 - Zrinjski je poslije kontranapada zaprijetio poslije udarca Peke, ali je Kjosevski odbranio uz malo problema.

27 - Simbolično u 27. minutu, navijači Želje prisjetili su se svog kolege Anera Kasapovića koji je preminuo na današnji dan prije 11 godina.

28 - Miloš Žeravica zamijenio je povrijeđenog Peku u dresu "plemića".

37 - Najbolja šansa za Želju na meču - Stevanović je ubacio, Ivan Lendrić šutirao sa šest metara, ali je golman Mostaraca sjajno odbranio.

44 - Željo je stisnuo Zrinjski, ali opet nema gola poslije udaraca Radinovića i Stevanovića.

- poluvrijeme -

46 - Nastavljena je utakmica na "Grbavici".

53 - Lendrić se našao u prilici, ali je lopta prohujala iznad prečke gola Zrinjskog nakon njegovog šuta sa lijeve strane.

55 - GOOOOOOOOOL! Banjalučanin Nemanja Bilbija pogodio je mrežu Želju za 0:1!

58 - Sumnjiva situacija u kaznenom prostoru Zrinjskog - oboren je Semir Bekrić, ali je arbitar Elvis Mujić pokazao samo da se igra nastavi uprkos protestima sarajevskih fudbalera.