Bijeljinci ubjedljivi u Vitezu, poraz Krupe

Radnik iz Bijeljine slavio je 4:1 u Vitezu, te stigao do druge uzastopne pobjede u gostima ove sezone. Široki Brijeg nadigrao Krupu i slavio 3:1.

Vitez Radnik 1:4 Premijer liga BiH 6. kolo Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević
Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Fudbaleri Radnika nakon lošeg starta sezone, čini se da polako ulaze u formu.

U okviru 6. kola tim Slavka Petrovića savladao je u Vitezu istoimenog domaćina rezultatom 4:1, te tako još jednom pokazao da im prija ovaj klub, s obzirom da je ovo Bijeljincima bio četvrti uzastopni trijumf u duelu sa Vitežanima.

Poveo je Radnik golom Marka Obradovića, a u finišu prvog dijela autogolom je izjednačio Ivan Jakovljević. Isti igrač početkom nastavka donio je novo vođstvo gostima, na 3:1 povisio je Demir Peco, a u posljednjim trenucima meča Velibor Đurić postavio je konačnih 4:1.

Sa nova tri boda Radnik se probio na šesto mjesto, sa po dvije pobjede, remija i poraza u prvih šest kola prvenstva.

Od 20:30 na "Pecari" igraju Široki Brijeg i Krupa, a 6. kolo u ponedjeljak zatvaraju Sarajevo i Metalege.

Širokobriježani polako ulaze u formu. Tim Branka Karačića savladao je Krupu 3:1, a sve četiri pogotka viđena su u drugom poluvremenu.

Domaći su na "Pecari" postigli tri gola u periodu od 61. do 87. minuta, da bi Krupa ublažila poraz u trećem minutu sudijeske nadoknade vremena.

PREMIJER LIGA BIH - 6. KOLO

Vitez - Radnik 1:4 (1:1)
/Obradović 44, 1:1 Jakovljević 45+2 autogol, 1:2 Jakovljević 77, Peco 88, Đurić 90+2/

Široki Brijeg - Krupa 3:1 (0:0)