PLBiH: Mladost preokretom do drugog mjesta!

Iako su Širokobriježani prvi stigli do gola, ekipa iz Doboj Kaknja sa tri brza pogotka preokrenula je rezultat u svoju korist i zabilježila važnu pobjedu, s kojom je stigla do drugog mjesta na premijerligaškoj tabeli.

Mladost Široki Brijeg 3:1 Premijer liga BiH 7. kolo Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Sedmo kolo Premijer lige BiH zatvoreno je utakmicom između Mladosti i Širokog Brijega, koju je tim iz Doboj Kaknja riješio u svoju korist, nakon velikog preokreta.

Sve zanimljivo dešavalo se u posljednjih dvadesetak minuta meča.

Brazilac Vagner Santos Lago glavom je pogodio za vođstvo Širokobriježana u 73. minutu, ali samo dva minuta kasnije rezultat je izjednačen. Loše je reagovao golman gostiju Antonio Soldo, "rezervista" Faruk Gačan mu je "ukrao" loptu, dodao do Anela Husića, a ovom nije bilo teško da pospremi loptu u mrežu za 1:1.

Pet minuta prije kraja sudija Irfan Peljto iz Sarajeva dosudio je jedanaesterac za domaće, a siguran sa 11 metara bio je Goran Brkić. Već u narednom napadu već je 3:1. Sjajnu partiju drugim golom krunisao je Husić i zapečatio sudbinu gostiju s "Pecare".