SP 2018: Crna Gora remizirala u Rumuniji

Autori mondo.ba Autori Anadolija

Fudbalska reprezentacija Crne Gore igrala je u Klužu sa Rumunijom neriješeno 1:1, u utakmici prvog kola E grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

SP 2018: Crna Gora remizirala u Rumuniji Izvor: MONDO

Domaćin je poveo golom Adriana Pope u 85. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Stevan Jovetić u 87. minutu.

Šansu utakmice za domaćina propustio je Nikolae Stančiu, koji je u petom minutu sudijske nadoknade promašio jedanaesterac.

Crna Gora je do gola mogla i u petom minutu kada je Fatos Bećiraj, nakon odličnog dodavanja Marka Vešovića, bio sam ispred rumunskog golmana Kastela Pantilimona, ali nije uspio da ga savlada. Šansu da domaćina dovede u vođstvo imao je Florin Andone u 21. minutu, ali je golman Mladen Božović bio siguran.

Božović je odlično intervenisao i u 62. minutu, nakon šuta Stančiua iz slobodnog udarca i izbacio loptu u korner.

U ostalim duelima E grupe, Danska je u Kopenhagenu savladala Jermeniju 1:0, dok je duel Kazahstana i Poljske u Astani završen je neriješeno 2:2.

Crna Gora će u nastavku kvalifikacija, 8. oktobra u Podgorici, ugostiti Kazahstan.

Plasman na šampionat izboriće pobjednici devet kvalifikacionih grupa, dok će osam najboljih drugoplasiranih timova igrati baraž.