Miler proradio, svetski prvak siguran

Nemačka na startu kvalifikacija za Mundijal 2018. deklasirala Norvešku u Oslu.

Tomas Miler postigao je dva gola, nakon što na šest mečeva EURO 2016 nijednom nije zatresao mrežu, a mladi defanzivac Džošua Kimih upisao svoje ime u listu strelaca prvi put u seniorskoj karijeri.

Sve zajedno, bilo je to više nego dovoljno za prvu pobedu aktuelnog svetskog prvaka u kvalifikacijama za Mundijal u Rusiji 2018. godine: Norveška - Nemačka 0:3 (0:2).

Evo kako je Miler u 16. minutu načeo" domaću selekciju...

Poseban trenutak bio je pogodak Kimiha u finišu prvog poluvremena. Taj 21-godišnjak ne samo da ranije nije dao gol za reprezentaciju - na šest nastupa - nego nema gol ni u prvom timu Bajerna, čiji dres je obukao 39 puta!

Osim osvojena tri boda u gostima, Joakim Lev i njegovi izabranici su kao "pozitivu" iz prvog dana takmičenja u grupi C izvukli i remi Češke i Severne Irske u Pragu - 0:0.

Dva njihova najozbiljnija rivala, učesnici Evropskog prvenstva u Francuskoj, tako su na startu ispustili po dva boda.

Društvo Nemcima na vrhu tabele pravi Azerbejdžan, koji je kao gost slavio u San Marinu - 0:1, golom Ruslana Gurbanova u 45. minutu.

U drugom kolu, zakazanom za 8. oktobar, sastaće se Nemačka - Češka, Azerbejdžan - Norveška i Severna Irska - San Marino. Na SP 2018. plasiraće se direktno samo pobednici grupa, dok će drugoplasirani (svi osim onog sa najslabijim učinkom u grupi) igrati baraž.