• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Austrija prva do tri boda u Grupi D

Izvor mondo.rs

Austrija pobedila Gruziju i Tbilisiju i osvojila prve bodove u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2018. godine.

Kvalifikacije za Mundijal 2018. godine u Rusiji počele su i u Grupi D evropske zone, u kojoj se nalazi i Srbija. Prvi meč odigrali su Austrija i Gruzija. Duel u Tblisiju završen je pobedom favorita grupe Austrije - 2:1 (2:0).

Ali, selekcija Marsela Kolera do tri boda je stigla mnogo teže od očekivanog, čak je u poslednjih 15 minuta bila prinuđena da se grčevito brani. Ova činjenica će se brzo zaboraviti, a ostaće, što je najvažnije, upisana tri boda, koja su Austrijance odmah vinula na čelo tabele.

Delovalo je da će gosti lako odneti bodove iz Tbilisija.

Martin Hintereger je načeo domaćina u 16, a kapitalnu prednost za drugo poluvreme obezbedio je fudbaler Bazela Mark Janko u 42. minutu.

Austrija je manje-više uspešno kontrolisala dešavanja na terenu, ali u 78. minutu nije imala rešenje za šut Jana Ananidzea sa skoro 30 metara. "Bomba" je završila u mreži, a to je značilo i fudbalsku dramu u poslednjih desetak minuta.

Gruzija je napala, stvorila još priliku-dve, ali nije uspela da napravi iznenađenje.

U Grupi D sastaju se još Srbija - Repbulika Irska i Vels - Moldavija. Oba meča počinju u 20.45.

Tagovi

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC