Atleti konačno slavio, Grizman "ubija" glavom

Fudbaleri Atletiko Madrida upisali su prvu pobedu u novoj sezoni Primere i to vrlo ubedljivu na teškom gostovanju u Galiciji.

Već posle dva kola Primere pričalo se da je Atletiko "ispao" iz borbe za titulu.

Fudbaleri "Čola" Simeonea upisali su dva remija i zaostajali, za uslove fudbala u španskoj Primeri, velika četiri boda za svojim glavnim rivalima za osvajanje šampionskog pehara - Barselonom i Real Madridom, ali svi promašaji protiv Alavesa i Leganesa, došli su na naplatu protiv Selte.

Nakon prvog poluvremena u kom nisu viđeni pogoci delovalo je da ponovo gledamo meč u kome Simeoneovi igrači ne mogu da probiju "bunker", ali su na kraju upisali ubedljivu pobedu u Galiciji - 4:0 (0:0)!

"Prokletstvo" je razbio Koke u 53. minutu, pa je nakon toga moglo "lakše da se diše". Antoan Grizman je dvadeset minuta kasnije duplirao prednost, a u 81. minutu "srebrni fudbaler Evrope" postigao je i svoj drugi pogodak - opet glavom. Sve dileme oko pobednika rešio je Anhel Korea u 89. minutu.

Selta - Atletiko Madrid 0:4

Ne može se reći da je Selta bila bez šansi na ovom meču, ali pred golom Jana Oblaka njeni fudbaleri se nisu najbolje snalazili, pa je slovenački golman imao samo jednu intervenciju, a za ostale promašaje može da zahvali njima.

Selta koja je imala sjajnu sezonu u novu nije ušla dobro.

Ekipi iz Viga ovo je treći poraz u tri meča i zakucani su za dno tabele, a još uvek čekaju da se pojačanja poput Đuzepea Rosija ili Pijonea Sista prilagode novom timu