Ludilo u Majncu, Verder iz "keca u dvojku"

Fudbaleri Majnca i Hofenhajma odigrali su potpuno ludu utakmicu (4:4), dok je klub iz Bremena poslije preokreta Augzburga (1:2) ostao prikovan za dno tabele njemačke Bundeslige.

Majnc i Hofenhajm su odigrali nevjerovatnu i ubjedljivo najefikasniji utakmicu drugog kola koja je na kraju poslije velikog preokreta završena remijem - 4:4.

Već u prvih pola sata, Majnc je vodio sa 3:0 zahvaljujući Južnoamerikancima Pablu de Blasisu i Džonu Kordobi i činilo se da je već tada osigurao prvu pobjedu ove sezone u njemačkom šampionatu.

Gostujući tim je uspio da smanji rezultat u 39. minutu preko Sandra Vagnera, a goleadu u prvom poluvremenu zaključio je Levin Eztunali na asistenciju igrača utakmice Argentinca De Blasisa (4:1).

A onda je u 60. minutu crveni karton zaradio Gaetan Busman, pa se Hofenhajm sa dva pogotka Marka Uta u dva minuta potpuno vratio u utakmicu.

Sijevalo je tada ispred danskog golmana Jonasa Losla, čak je vezista gostiju Sebastijan Rudi pogodio i prečku, ali su izabranici Marka Šmita nekako uspijevali da odbiju napade gostiju na "Opel Areni".

Ipak, izdržali su samo do 84. minuta kad je Mađar Adam Salaj poslije gužve u kaznenom prostoru ugurao loptu u mrežu Majnca - 4:4!

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermin Bičakčić odigrao je svih 90 minuta za Hofenhajm.

U drugoj utakmici nedjeljnog popodneva u Bremenu, Verder je imao vođstvo u prvom dijelu, ali je na kraju ostao kratkih rukava protiv Augzburga (1:2).

Domaćin je do prednosti stigao u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena iz jedanaesterca koji je u gol pretvorio Aron Johanson.

Međutim, u nastavku su fudbaleri Augzbruga uspjeli da odnesu kući cijeli plijen, a gol vrijedan tri boda postigao je Grk Konstantinos Stafilidis.