Brašanac opet "starter", Betis jedva do boda

Tim iz Sevilje nije uspeo da se nadoveže na prošlonedeljni trijumf u Valensiji.

Navijači Betisa očekivali su posle pobede nad Valensijom u gostima nova tri boda protiv Granade na svom terenu.

Međutim, potvrdilo se da u Primeri jednostavno nema slabih ekipa: Betis - Granada 2:2 (1:2).

Gosti su golovima Karsele Gonzalesa u 13. i Buena u 33. minutu stekli kapitalnu prednost, da bi Alegrija u 36. minutu smanjio na 1:2 i dao domaćima nadu za drugi deo meča.

Isti igrač u 61. minutu je izjednačio, nakon što je Granada ostala bez isključenog Veza, ali bliži pobedi u preostalih pola sata ipak su bili gosti!

Iako brojčano slabiji, uspeli su da iz kontre "3 na 2" u 79. minutu izbore jedanaesterac, koji u gol nije pretvorio 19-godišnji Ezekijel Ponse, napadač iz Argentine. Preciznije, golman Antonio Adan se iskupio paradom u pravu stranu.

Darko Brašanac je i u drugom meču za Betis bio "starter", s tim da je ovog puta iz taktičkih razloga zamenjen u 86. minutu, kako bi zeleno-beli sa ofanzivnijim veznim igračem, Čileancem Felipeom Gutijerezom, "pojurili" pobedonosni gol.

Betis je iz četiri kola sakupio pet, a Granada dva boda.