Votford upalio crvenu lampicu na Old Trafordu!

Junajted postao prvi tim u istoriji Premijer lige koji je dao 800 golova na gostovanjima, ali ovaj put je pogodak bio beskoristan.

Mančester junajted i Žoze Murinjo su u problemu.

"Crveni đavoli" u nedelju su doživeli treći uzastopni poraz (dva u Premijer ligi i jedan u Ligi Evrope). Posle gradskog rivala Sitija i Fejnorda, savladao ih je Votford - 3:1 (1:0).

Domaći fudbaleri odigrali su odličan meč, borbeno i brzo, pa su zasluženo upisali drugu uzastopnu pobedu posle remija i dva poraza na startu sezone.

Prvu gol-šansu u utakmici imao je Nigerijac Igalo, ali je napadač Votforda očajno šutirao iz veoma povoljne pozicije. Uzvratio je Pol Pogba pogodivši prečku, a onda, samo par minuta kasnije, viđen je prvi pogodak.

Etjen Kapu je u 34. sjajno reagovao na povratno dodavanje Janmata. Prethodno je, međutim, Marsijal izgubio loptu možda i pod faulom. U svakom slučaju, Francuz je bio rasejan u tom trenutku, jer se malo ranije sudario glavom sa protivničkim igračem, zbog čega je ubrzo posle gola bio i zamenjen.

Gosti su u tek u drugom poluvremenu pojačali tempo i organizovali nekoliko dobrih napada, od kojih je realizovan onaj u 62. minutu.

Ibrahimović i Markus Rašvord su odigrali odličan dupli pas, ali je posle centaršuta švedskog napadača, mladi Rašvord imao sreću da odbrana Votforda loše reaguje i da mu se lopta odbije pred noge. Brzo se snašao i matirao Gomesa.

Bio je to jubilarni 800. pogodak Mančester junajteda na gostovanjima od osnivanja Premijer lige (1992. godine).

Taj rekord, međutim, nije mnogo koristio "crvenim đavolima", pošto je Zuniga u 83. minutu, posle još jedne odlične akcije po desnoj strani, kao i za prvi pogodak, opet doveo Votford u vođstvo. Samo dva minuta u igri bila su dovoljna Kolumbijcu da se upiše u strelce.

Tačku na meč stavio je Troj Dini u nadoknadi, golom iz penala.

Žoze Murinjo je prvi put posle 14 godina doživeo tri poraza na klupi nekog tima. Prethodno mu se to desilo na početku trenerske karijere, kada je vodio Porto.

Još jedan zanimljiv statistički podatak je i to da je Votford samo jednom u poslednjih 20 utakmica u kojima je imao prednost na poluvremenu doživeo poraz. Bilo je to upravo protiv Mančester junajteda, aprila 2000. godine.