SERIJA A: Kad bijela tačka (p)ostane crna

Neće pa neće - Alberto Paloski baš nema sreće.

Fudbaler Atalante Alberto Paloski nikako da pogodi sa 11 metara.

Tri jedanaesterca u nizu u Seriji A nije uspio da iskoristi, a posljednji je promašio danas u duelu sa Kaljarijem, u kojem je njegov tim poražen od Kaljarija 0:3.

Paloski je imao priliku da anulira prednost domaćih (Marko Borijelo u osmom minutu pogodio za 1:0), šutirao je po sredini gola, ali ga je pročitao čuvar mreže domaćih Rafael.

Prethodno je kao igrač Kjeva sa "kreča" bio neprecizan upravo protiv svog sadašnjeg kluba, te Lacija.

U nastavku je Marko Sau povisio na 2:0, a iskusni Borijelo novim golom, već petim ove sezone, postavio konačnih 3:0.

Krotone je u duelu sa Palermom stigao do prvog boda u Seriji A, dok je preokret viđen u matine terminu, gdje je Kjevo slavio u Udinama 2:1. Jedini meč bez pogodaka odigrali su Torino i Empoli.

Od 18 časova na programu je "Derbi Italije". Na "Đuzepe Meaci" Inter dočekuje Juventus, dok se od 20:45 igra još jedan derbi, Fiorentina je domaćin Romi.