Drama u Engleskoj: 90, 91, 93, 96. minut...

Utakmice Liga kupa na Ostrvu večeras rešavane su u sudijskoj nadoknadi!

Tami Abraham izbacio je Fulam na "Krejven kotidžu" golom u 90, nakon što je Kauli Vudrou promašio penal za ekipu našeg Slaviše Jokanovića sredinom drugog poluvremena za potencijalnih 2:1.

Završeno je Fulam – Bristol siti 1:2.

Malo kasnije, na "Britanija" stadionu u Stouku, Markus Henrikson na pas Šona Malounija u 91. minutu kaznio je brojne promašaje Stouk sitija i pogodio mrežu za:

Stouk siti – Hal siti 1:2 u još jednom dramatičnom meču u kom je domaćin poveo, golom Marka Arnautovića, pa na kraju bio eliminisan, a šta tek reći za završnicu u Londonu.

U 96. minutu utakmice na "Olimpijskom stadionu", premijerligaš Vest Hem junajted uspeo je da slomi otpor u meču sa nižerazrednim Akringtonom i izbegne produžetke, koji neubedljivoj četi Slavena Bilića nikako nisu bili potrebni u žestokom ritmu mečeva Premijer lige.

Ponovo je junak za "ajronse" bio Dimitri Paje koji je plasirao loptu u mrežu gostiju za:

Vest Hem – Akrington 1:0, par sekundi pre kraja susreta koji i nije morao da traje šest minuta duže od predviđenog.

Paje

Mančesterski klubovi, Siti i Junajted rutinski su preskočili prepreke.

Siti je pobedio 1:2 na gostovanju Svonsiju, koji je smanjio golom Gilfija Sigurdsona u 93. minutu i bio je to deveti uzastopni trijumf Pepa Gvardiole od dolaska na klupu "građana".

Daleko tanje rezultate od promocije ovog leta ima Žoze Murinjo, međutim njegov sastav uspeo je da prekine seriju loših igara, i rezultata, na gostovanju trećeligašu Nortemptonu – 1:3, iako je u na poluvremenu bilo 1:1.

Junajted je na Siksfilds stadion stigao sa tri poraza u nizu, od Mančester sitija, Fajnorda i Votforda, posle čega se Murinjo našao pre otvorenom paljbom engleskih novinara, stručnih konsultanata i bivših asova i menadžera Mančester junajteda.

Najubedljiviji je bio Totenhem koji je na šest do osam nedalja ostao bez Harija Kejna, ali to se nije osetilo ove večeri u meču sa Gilihnemom – 5:0 na "Lejnu" uz dva gola probuđenog Kristijana Eriksena.

Prethodne večeri bilo je takođe zanimljivo, a u akciji su bili Marko Grujić, Nemanja Matić i Vladimir Stojković.