Arda Turan: Uradio sam ono što je trener tražio

Junak Barseloninog preokreta u Menhengladbahu još jednom se dokazao kao "džoker" Luisa Enrikea.

Arda Turan je u sredu uveče u Menhengladbahu još jednom pokazao da je džoker Luisa Enrikea i Barselone.

Nekadašnji napadač Atletiko Madrida od dolaska na Kamp Nou uglavnom dobija šansu sa klupe, ali je odlično koristi.

Ove sezone se već pet puta upisao u strelce, a protiv Borusije je učinio to posle samo pet minuta provedenih na terenu (ušao u 60, dao gol za 1:1 u 65).

Njegov pogodak bio je signal da Katalonci zaigraju još ofanzivnije, pa su na kraju uspeli da slome otpor rivala i pobede 2:1.

Španske novinare interesovalo je šta je trener rekao turskom reprezentativcu pre nego što ga je poslao na teren.

"Rekao mi je: 'Arda, napašćemo još jače i pokušati da damo gol. Napadaj što više i kreći se", otkrio je 29-godišnji fudbaler.

Na konstataciju da mu partije kao protiv Borusije idu u prilog i pitanje da li očekuje veću minutažu u budućnosti, odgovorio je skromno:

"Ja igram za tim i nastaviću tako".

Turan je potom pohvalio rivala:

"Bila je ovo veoma teška utakmica za nas. Borusija je igrala odlično, ali su se stvari promenile posle naših golova u drugom poluvremenu".

Pored toga što je ove sezone u devet utakmica postigao pet golova (u šest je bio starter), Arda Turan je upisao i četiri asistencije.