Remi na "Gudisonu" i previd na štetu Palasa

Zanimljiv meč na "otvaranju" 7. kola Premijer lige

Počelo je - remijem!

Fudbaleri Evertona i Kristal Palasa odigrali su meč bez pobednika 1:1 u Liverpulu, u prvoj utakmici sedmog kola Premijer lige.

"Karamele" su povele poveo u 21. minutu, golom Romelua Lukakua u 35. minutu iz slobodnog udarca, a Kristal Palas je izjednačio pogotkom Kristijana Bentekea u 50.

Everton je u uzbudljivoj utakmici imao još dve dobre prilike, a Palasu nije priznat jedan gol zbog ofsajda. Mrežu domaćina zatresao je defanzivac Damijen Dilejni, ali je arbitar Džonatan Mos odlučio da taj pogodak ne važi.

Iako se stekao utisak da je njegov pomoćnik procenio da je igrač gostiju Džejms Mekartur blokirao golmana i da je imao uticaj na igru, vezista nije uspostavio kontakt i nije bio toliko blizu golmanu da bi mogao da ga ometa.

Everton će noć provesti na 14. mestu, sa 14 bodova, koliko ima i drugi Totenhem. Arsenal i Liverpul imaju po 13, a Mančester junajted 12 bodova na četvrtom i petom mestu. Kristal Palas je sedmi sa 11 bodova.

Ostale utakmice sedmog kola igraju se za vikend.