Liverpul "iščupao" četvrtu u nizu!

Ekipa Jirgena Klopa trijumfalno odlazi kući se sa gostovanja Svonsiju (2:1). Pobednika odlučio Džejms Milner, još jednim golom sa bele tačke.

Serija "Redsa" traje!

Momci sa Enfilda ostvarili su u subotu i četvrti "vezani" trijumf, slavivši u uzbudljivoj utakmici na Liberti stadionu:

SVONSI - LIVERPUL 1:2 (1:0)

Ekipa Jirgena Klopa, bez Marka Grujića u protokolu, još jednom je pokazala da je dovoljno "zrela" za trku sa najjačima. Gubila je na poluvremenu golom Liroja Fera u osmom minutu, ali je u drugom poluvremenu preokrenula rezultat i ostvarila važnu pobedu.

Iako su gosti počeli loše, iako su rano primili gol i iako su već u 23. minutu ostali bez povređenog Adama Lalane, upravo je njegov izlazak pozitivno uticao na ekipu.

Kutinjo je "ušao" u sredinu i Liverpul je počeo da slaže kockice za trijumf kojim je stigao do drugog mesta na tabeli.

Rezultat je izjednačio Roberto Firmino u 54. minutu, na centaršut Džordana Hendersona posle neuspešno izvedenog "slobodnjaka" Kutinja. Izbegao je Brazilac ofsajd zamku i glavom savladao Lukasa Fabijanskog.

Konačan rezultat postavio je iz penala Džejms Milner, šutiravši po sredini gola nakon faula Ranhela na Firminu. Guranje rukom sa leđa u šesnaestercu nije ostavilo sudiji Majklu Oliveru mnogo prostora za razmišljanje...

Pogodak za 1:2, međutim, ipak nije bio poslednje uzbuđenje.

Holandski defanzivac Majk Van der Horn, nekadašnji štoper Utrehta i Ajaksa, imao je veliku šansu u nadoknadi vremena, ali je sa šest-sedam metara od gola šutirao loše i nije kaznio neodlučnog Lorisa Karijusa za to što je krenuo, pa stao.

Dejan Lovren šutnuo je u 94. minutu svom snagom loptu ka navijačima Liverpula, koji opravdano ponovo sanjaju šampionske snove. Njihov tim je "vezao" pobede nad Lesterom (4:1), Čelsijem (2:1), Halom (5:1), pa ove subote i nad Svonsijem i zato svi zajedno odlično raspoloženi dočekuju pauzu zbog utakmica reprezentacije.

Sa druge strane, Svonsi je izgubio četvrti uzastopni put, a peti put u poslednjih šest mečeva, što jasno nagoveštava rastanak "labudova" sa trenerom Frančeskom Gvidolinom.