Na čelu Grupe D: Srbija i Irska! Izvor: MN PRESS

Posle tri kola u Grupi D:

Srbija i Republika Irska po sedam, Vels pet, Austrija četiri boda.

Tako stoje stvari posle dramatične pobede "orlova" nad Austrijancima, remija Velsa sa Gruzijom kod kuće i očekivane pobede Iraca u Moldaviji.

Na poluvremenu je bilo 1:1, ali na kraju 1:3, za šest bodova Irske u okviru ovog okupljanja, s obzirom na to da je četa Martina O'Nila pre tri dana savladala Gruziju, jedva – 1:0.

Irci su u Kišinjevu poveli već posle 116 sekundi igre, gol je na pas Veslija Hulahana postigao Šejn Long, ali je neprijatno iznenađenje stiglo u nadoknadi prvog poluvremena kada je Moldavija postigla prvi pogodak u ovom ciklusu, preko Igora Bugajeva, a na asistenciju Aleksandra Gatčana.

Međutim, Irska se "opametila" u nastavku, "nagazili" su srčani gosti odbranu Moldavije koja je popustila dva puta u razmaku od sedam minuta – oba puta strelac je bio Džejms Meklin (69, pa 76. minut). Prvo mu je asistirao Džejms Voters, a potom i Šimus Kolman.

Moldova 1-3 Ireland All Goals (FIFA World Cup...by giorgio-palamaru

Irska u novembru putuje u Beč, istog dana kada će Srbija u Kardif. Mnogo toga mogle bi da odluče ove dve utakmice...