Ljajić zbog Muslina „skidao paučine“

Srpski internacionalac Adem Ljajić postigao je dva evrogola u Palermu i svakako je najzaslužniji za pobjedu Torina (1:4) u posljednjoj utakmici osmog kola Serije A.

Na okruglo hiljaditu utakmicu sicilijanskog kluba u italijanskom prvenstvu stigao je i selektor Srbije Slavoljub Muslin kako bi na djelu vidio oporavljenog Adema Ljajića u dresu Torina.

Trener gostiju Siniša Mihajlović uvrstio je Ljajića u startnih 11, a doskorašnji član „orlova“ je pokazao Muslinu da svakako zaslužuje poziv na sljedeće reprezentativno okupljanje – dva puta je skinuo paučinu gola Palerma i trasirao put ka ubjedljivoj pobjedi „bikova“.

Palermo - Torino 1:4 (1:3).

Ali nije počelo najbolje za goste jer su Sicilijanci poveli već u petom minutu - Alesandro Diamanti je sjajno centrirao u kazneni prostor a Bugarin Ivailo Čočev nebeskim skokom pogodio sami ugao gola Džoa Harta - 1:0.

Podatak za Riplija - bio je to prvi pogodak Palerma na stadionu „Renco Barbera“ ove sezone.

Neuporedivo kvalitetniji Mihajlovićev tim je brzo stigao do izjednačenja, tačnije u 22. minutu kad je pogodio Jago Falke, ali gol opravdano poništen zbog ofsajda.

Međutim, ništa nije moglo da poništi majstoriju Adema Ljajića u narednom napadu, kad je „bombom“ sa 18 metara "skinuo paučinu" u gornjem lijevom uglu - 1:1.

Ljajić je demonstirao klasu i vanserijski talenat i u 39. minutu pogodivši suprotno rašlje za preokret!

Poslije drugog majstorskog poteza ušao je u verbalni sukob sa Diamantijem zbog čega mu je sudija Mikele Fabri pokazao žuti karton iako se činilo da nije „nesportski“ proslavio pogodak.

Tri boda sa Siclije prije odlaska na odmor „ovjerio“ je Marko Benasi poslije lijepe akcije i asistencije Danijele Bazelija, da bi se asistent kod trećeg već početkom nastavka i sam upisao u strijelce.

Poslije kornera u 50. minutu lopta je prošla kroz šumu nogu do Bazelija, kojem nije bilo teško da je ubaci u mrežu - 1:4 i dodatno potvrdi četvrtu pobjedu Torina za četvrto mjesto na tabeli Serije A.

Bilo je do kraja još šansi na obje strane, Čočev je čak pogodio prečku u 73. minutu, pa je ugašena i posljednja nada za Palermo da može izbjeći četvrti ovosezonski poraz.

Mrak je na "Rencu Barberi", osim rezultatskog, u 87. minutu viđen i bukvalno jer su ugašeni reflektori na tribini gdje su se našle domaće pristalice.  Vatreni Sicilijanci su ovim potezom odlučili da iskažu svoje nezadovoljstvo zbog stanja u klubu, koji je u izuzetno teškoj finansijskoj situaciji.

Mihajlović je u finišu pružio priliku i mladom srpskom reprezentativcu Saši Lukiću da debituje u dresu gostiju.