Pljusak u Sevilji - poraz Atletika

Dve neuobičajene stvari desile su se u nedelju popodne u glavnom gradu Andaluzije...

Stiven N'Zonzi u 73. minutu je na pas Vijeta izbio sam pred golmana Jana Oblaka i plasiranim udarcem postigao jedini gol u derbiju 9. kola Primere: Sevilja - Atletiko Madrid 1:0!

Taj rezultat znači da je domaćin bar na četiri sata preuzeo lidersku poziciju, dok je Atletiko prvim porazom u sezoni pao na treće mesto, iza Barselone.

Sve to desilo se po pljusku kakav se u Sevilji retko viđa...

Oba tima imala su mnogo izglednih prilika, čak je Atletiko u drugom delu bio nešto opasniji, ali je četa Dijega Simeonea kapitulirala na potpuno neočekivan način, kada je zadnji vezni domaćina uspeo da se probije između dvojice defanzivaca i nakon sprinta smogne snage za precizan šut.

Šanse "jorgandžija" da izbore bar bod drastično su opale nakon drugog žutog kartona i isključenja Kokea u 77. minutu. Ipak, golman Sevilje Serhio Riko u samom finišu je morao da bude na visini zadatka prilikom pokušaja glavom Dijega Godina nakon slobodnog udarca.

Real Madrid od 20.45 dočekuje Atletik Bilbao i eventualnom pobedom će sa četvrtog mesta, na kojem se trenutno nalazi, "skočiti" na prvo.