"Kolašinac je spasio stvar"

Sead Kolašinac bio je jedan od najzaslužnijih fudbalera Šalkea što je tim iz Gelzenkirhena ostao neporažen u Dortmundu protiv Borusije (0:0) u derbiju devetog kola njemačke Bundeslige.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine je protiv "milionera" odlično obavio sve zadatke u defanzivi, a posebno u 78. minutu kad je intervencijom spasio čist pogodak domaćina.

"Znali smo koliko je važan ovaj derbi, borili smo se i možemo da budemo zadovoljni osvojenim bodom", rekao je odbrambeni fudbaler "zmajeva" poslije remija.

Njegovu odličnu partiju pohvalili su i saigrači u Šalkeu - golman Ralf Farman i kapiten gostiju Benedikt Hevedes.

"Sead je odigrao nevjerojatnu utakmicu", rekao je čuvar mreže ekipe iz Gelzenkirhena njemačkim medijima, a kapiten Hevedes je posebno izdvojio pomenuti detalj iz 78. minuta kad je Kolašinac intervenisao ispred Kristijana Pulisića.

"Trenutak kad je Kolašinac intervenisao, sve je rizikovao i na taj način spasio stvar".

Defanzivac BiH je u anketi na Tviteru osvojio čak 90 odsto glasova navijača Šalkea i proglašen je najboljim akterom utakmice na "Signal Iduna Parku".