AKN: Alžirci se vratili u igru

Alžir pobedio Mali 1:0 u najdosadnijoj utakmici u dosadašnjem toku Afričkog kupa nacija.

AKN: Alžirci se vratili u igru Izvor: MONDO

Poslije debakla od Malavija u 1. kolu Grupe A na Afričkom kupu nacija, učesnik predstojećeg Mundijala, ekipa Alžira se vratila u igru za plasman u drugu rundu.

U nezanimljivoj utakmici protiv Malija, Alžir je pobijedio 1:0, golom defanzivca Rafika Haličea u 43. minutu, kada je glavom poslao loptu u mežu iz blizine poslije prekida.

Mali nije uspio da ponovi nezapamćeni podvig iz prvog meča protiv domaćina Angole, kada je od 0:4, stigao do 4:4 i to u posljednjih 15-ak minuta.

Ekipa Malija igrača je vrlo loše, gotovo bez ijedne konkretne akcije, nepovezano, bez ideje kako da ugrozi Alžirce, koji su se od vođstva opredijelili za čuvanje mreže.

Angola je protiv nezgodnog Malavija uspjela da "izvadi fleke" poslije nerešenog ishoda sa Malijem, iako je imala vođstvo od 4:0.

Poslije uspavanke u prvom poluvremenu, domaćin turnira je za pet minuta riješio pitanje pobjednika. Najprije je Flavio u 48. minutu sjajnim udarcem glavom, poslije centaršuta Đalme, savladao Sanudija, a pet minuta kasnije i Manučo je nadmudrio golmana Malavija.

Flavio je do sada postigao tri gola na turniru i vodi na listi strijelaca.

Bilo je pomalo i komično gledati klupu Angole i navijače na prepunom stadionu kako nestrpljivo čekaju kraj meča, poučeni gorkim iskustvom iz prehodnoh duela protiv Malija. Ipak, ovog puta Angolci su sačuvali prednost.

Angola je blizu plasmana u drugu rundu, a protiv Alžira u posljednjem kolu će joj biti dovoljan i bod.