LE: "Petarda" Aduriza, poraz Junajteda

Veteran Atletik Bilbaa dao sve golove u pobedi nad Genkom. Zakasnela "bomba" Runija u Istanbulu. Anderleht napunio mrežu Majnca, Sasuolo ispustio pobedu u finišu, Zenit jedva preko Dandalka...

Atletik Bilbao pobedio je Genk 5:3, a bečki Rapid golovima u poslednjih pet minuta izvukao 2:2 na gostovanju Sasuolu, nakon čega je F grupa Lige Evrope gotovo potpuno izjednačena - prvog i poslednjeg deli samo jedan bod.

U trijumfu Bilbaa proslavio se vremešni centarfor Aric Aduriz (35), koji je postigao svih pet golova, od toga tri iz penala.

Aduriz je prvi petostruki strelac u mečevima Lige Evrope i njenog prethodnika, Kupa UEFA, još od septembra 1994, kada je Fabricio Ravaneli kao član Juventusa "izrešetao" sofijski CSKA (5:1).

Najviše pažnje privlačio je okršaj Fenerbahčea i Mančester junajteda, u kome je turski tim uspeo da se koliko-toliko revanšira za 4:1 na Old Trafordu pre dve nedelje.

Musa Sov je na spektakularan način, "makazicama" već u 2. minutu doveo Fener u vođstvo, a povisio je Džermejn Lens, iz majstorski izvedenog slobodnog udarca u 59. minutu.

Emanuel Emenike potom je propustio dve šanse da odvede Junajted na ivicu debakla, da bi Vejn Runi svojim najlepšim pogotkom u poslednjih nekoliko sezona smanjio na 2:1.

Ipak, do kraja meča ostalo je samo dva minuta plus sudijska nadoknada i "crveni đavoli" se nisu izvukli, mada je Ander Erera tražio od nesigurnog Milorada Mažića da svira penal nakon udarca i navodnog igranja rukom jednog od domaćih fudbalera.

Remi Fejenorda u Ukrajini znači da će se Holanđani, Fenerbahče i Junajted ravnopravno boriti za prva dva mesta i plasman u šesnaestinu finala.

Anderleht je uz čak tri gola posle 90. minuta deklasirao Majnc 6:1, Roma se u Beču "osvetila" Austriji za dva izgubljena boda na svom stadionu (3:3), dok je Zenit ušao u red favorita koji su ovog leta i jeseni osetili koliko je "tvrd orah" irski šampion Dandalk.

Ipak, Brazilac Đulijano nije dozvolio senzaciju - 2:1.