BUNDES: Šalke spustio Bajern, nepobjediva Borusija

Fudbaleri Bajerna nekako su se u petak uveče, u premijernom meču proljećnog dijela Bundeslige, vratili na vrh tabele poslije 600 dana odsustva.

BUNDES: Šalke spustio Bajern, nepobjediva Borusija Izvor: MONDO

U subotu, na drugu poziciju vratio ih je Bajer iz Leverkuzena, a u nedjelju, mjesto niže, Bavarce je potisnuo i Šalke.

U Feltins Areni u Gelzenkirhenu, meč između Šalkea i Nirnberga riješio je Kevin Kuranji golom u 48. minutu - 1:0.

To je četvrta uzastopna pobjeda Šalkea bez primljenog gola, a peti put u šampionatu meč ovog tima završen je rezultatom 1:0. Tri šuta to je bilo u korist plavih, dva puta ne.

Borusija Dortmund nastavila je prvenstvo u istom stilu u kojem je završila jesenji dio šampionata. Briljantno!

"Milioneri" su, doduše uz dozu sreće, pobijedili Keln u gostima (3:2) i upisali petu uzastopnu pobjedu u Bundesligi. Tri boda donio je dojučerašnji član Borusije 2, Kevin Groskrojc, pogotkom u prvom minutu nadoknade vremena!

Prethodno, golovima Humelsa, Borusija je vodila sa 2:0, ali su uporni "jarčevi", shodno svom nadimku, stigli do 2:2, zahvaljujući pogocima Mekene u 82. i Mohamada u 88. minutu. Posljednju riječ, ipak, držao je 21-godišnji napadač Borusije, koji je odveo svoj tim na bod iza četvrtoplasiranog Hamburga.

Svih 90 minuta za Dortmund odigrao je reprezentativac Srbije Neven Subotić, a njegov tim ostao je neporažen i 11. put od 29. septembra 2009. godine, kada je Šalke bio bolji. Od tada, žuto-crni sa Vestfalena, dobili su osam mečeva, a tri odigrali neriješeno.