Siti na "pogon" Turea, Liverpul stao

"Odbačeni" Jaja Ture postigao dva pogotka u pobedi Mančester sitija na gostovanju Kristal Palasu. Liverpul remizirao sa Sautemptonom.

Fudbaleri Mančester sitija iskoristili su "kiks" Liverpula i sustigli ih na prvom mestu na tabeli!

Njih je do pobede protiv Kristal Palasa u gostima doveo niko drugi do Jaja Ture.

"Odbačeni vezista", koji od starta sezone nije u planovima Pepa Gvardiole i neočekivano je zaslužio mesto startera nakon izvinjenja njemu i klubu, postigao je dva pogotka i na trenutke podsetio na onog starog.

Zahvaljujući njegovim golovima (39. i 83. minut) Siti je došao do pobede na teškom gostovanju, a nadu domaćima da bi mogli da budu samo još jedan od timova koji je uspeo da zaustavi Siti, koji se muči da "ubije meč", doneo je Konor Vikam u 66. minutu.

Ono što će međutim zabrinuti Gvardiolu je NOVA povreda Vensana Kompanija koji je utakmicu završio još u prvom poluvremenu.

Na kraju 2:1 za Mančester siti!

Liverpul je remizirao na gostovanju Sautemptonu, za koji nije nastupio Dušan Tadić uprkos najavi da će igrati sa zaštitnom maskom, a može se reći da "redsi" nisu imali sreće u ovoj utakmici.

Šanse su imali Firmino, Klajn, Vajnaldum, Kutinjo - ali je Frejzer Forster ostao nesavladan.

Drugu vezanu pobedu ostvario je Sanderlend koji je sa tri gola u mreži ispratio Hal, dok je novi poraz upisao Lester. Od njih je bolji bio Votford (2:1), a sva tri pogotka smo videli unutar prvih petnaest minuta meča.

Posebno lep bio je pogodak Roberta Perejre u 12. minutu za "stršljenove".