Kostić nedovoljan za prvu pobjedu HSV-a

Hofenhajm - HSV 2:2. Filip Kostić postigao vodeći gol za HSV.

Reprezentativac Srbije Filip Kostić odigrao je odličan meč, ali njegov HSV nije uspio doći do prve ovosezonske pobjede.

U gostima su protiv Hofenhajma odigrali 2:2. Reprezentativac Srbije postigao je gol i odigrao dobar meč. Bio je konstantna opasnost po krilu za odbranu Hofenhajma.

Kostić je pravom majstorijom doveo svoj tim u vođstvo. Igrao se 28. minut kada je Kostić podsjetio zašto je najskuplji fudbaler HSV-a u istoriji. Prvi gol srpskog reprezentativca u dresu HSV-a i to kakav.

Domaći tim je do poluvremena uspio da izjednači. Strijelac Sandro Vagner.

Početkom drugog poluvremena potpuni preokret Hofenhajma. Stiven Zuber je postigao lijep gol udarcem po zemlji.

HSV se nije predao i preko Milera su došli do izjednačenja. Igrao se 61. minut.

Mogao je HSV do pobjede, ali su u završnicama akcije igrači gostujuće ekipe birali loša rješenja. Odnosno bili su sebični. Mogao je domaći tim do pobjede, ali je Vagner u sudijskoj nadoknadi promašio gol za par metara.

Nermin Bičakčić ušao je u domaćem sastavu u igru u 22. nakon povrede Vogta. Navijači iz BiH, koji su pratili ovaj meč istakli su transparent podrške Bičakčiću na kojem je pisalo “Meša te ne voli, mi te volimo”.

Na kraju HSV je došao do tek trećeg boda ove sezone, dok je Hofenhajm i nakon 11. kola ostao neporažen.