Stojiljković pogodio, Ivić prošao

Razrešena je dilema u tri grupe Lige Evrope ko nastavlja takmičenje, a ko završava nastup u Evropi za sezonu 2016/2017.

Iz Grupe J to su Fiorentina i PAOK, iz Grupe H prošli su Šahtjor i Genk, dok iz Grupe L u masovnijem UEFA takmičenju ostaju Osmanlispor i Viljareal.

Vrlo uzbudljivo bilo je u četvrtak posle podne...

Braga je ugostila Šahtjor, dok je Gent nadu tražio i Turskoj protiv Konje. Portugalski predstavnik, ipak, nije imao snage i kvaliteta protiv ekipe iz Donjecka. Šahtjor je zabeležio šesti trijumf 4:2 (gol-razlika 21:5) i lagano se prošetao kroz grupnu fazu. Strelac prvog gola za Bragu bio je Nikola Stojiljković. Srbin je pred kraj prvog poluvremena uspeo samo da smanji prednost gostiju.

Gentu su se poklopile kockice i sa pobedom u Turskoj 1:0 Belgijanci su prošli.

Da uzbuđenje bude na najvećem mogućem nivou pobrinuo se Kalifa Kulibali, pogodivši na asistenciju Stefana Mitrovića u 94. minutu. Srpski reprezentativac je sa centra igrališta poslao loptu "u bunar", napadač iz Malija prihvatio ju je loptu na grudi na ivici šesnaesterca i iz voleja pogodio mrežu za veliko slavlje. Gentu bod nije odgovarao!

I PAOK sa Vladimir Ivićem će prezimeti u Evropi.

Ništa manje uzbudljivo nije bilo ni u Grupi J. Grcima je bila neophodna pobeda protiv Libereca, što se i dogodilo - 2:0, ali i Fiorentina je morala da savlada Karabag. I ishod ovog meča odgovarao je PAOK-u, jer su Italijani u 76. minutu stigli do 2:1.

Osmanli sport je protiv Ciriha odradio rutinski posao - 2:0, i tako "overio" prvo mesti, dok je Viljareal Plasman u drugu fazi obezbedio te golom u 88. minutu. Steaua nije imala snage za iznenađenje...