Kraj za Tadića i Jankovića, Radoja ide dalje

Završena je prva faza Lige Evrope, dalje se plasirao Radoja. Ne i Janković i Tadić.

Drama u četvrtak uveče!

Fudbaleri Hapoel Ber Ševe uspeli su remijem na "Sent Merizu" da izbore plasman u šesnaestinu finala Lige Evrope u "do or die" susretu sa Sautemptonom.

Englezima je bila potrebna pobeda, jer su timovi bili poravnati po broju osvojenih bodova, uz remi 0:0 u Izraelu, što je zbog bolje gol razlike gostiju (6:6 – 8:6) značilo da remi bilo kojim rezultatom znači i eliminaciju ekipe Kloda Puela.

A, kada se u 79. minutu zatresla mreža crveno-belih, sve je postalo još komplikovanije.

Na kraju, uz asistenciju Dušana Tadića za Viržila Van Dajka u 91. minutu, utešnih: Sautempton – Hapoel 1:1 (0:0).

U istoj grupi, pred praznom "Curva Nord" tribinom na kojoj je bilo ispisano "vi ste sramota", Inter je golom u nadoknadi vremena pobedio prvoplasiranu Spartu Prag, koja je pri rezultatu 1:1 promašila i penal – 2:1 (1:0).

Oba gola za "nerazure" postigao je Eder, ali to nije imalo nikakav uticaj na plasman u grupi u kojoj su takmičenje završila dva poznatija, bogatija i, bar na papiru, jača tima.

Standard našeg trenera Aleksandra Jankovića nije uspeo da pobedi slavni Ajaks u Liježu, a i da jeste, bila bi im potrebna pobeda od dva gola razlike – 1:1 (0:1).

S obzirom na to da je Selta (Nemanja Radoja igrao je 90 minuta) prežaljeni Panatinaikos pobedila rezultatom 0:2 (0:1) u Atini, Standard je u finišu susreta sa Ajaksom imao gotovo nemoguću misiju – da postigne tri pogotka.

Uspeli su domaći, i to preko rezerviste Benita Ramana koji je ušao u igru u 57. minutu, da stignu do 1:1, ali od tog pogotka u 85. minutu ostalo je bilo premalo vremena za veliki "kambek", uz podsećanje i na snagu Ajaksa, koji je u komšiluk došao neporažen.