Vilijan vodi Sosijedad u visine

Brazilski centarfor dvostruki strelac u pobedi nad Valensijom, kojom se tim iz Baskije učvrstio u vrhu tabele.

Prošlonedeljni debakl u La Korunji (5:1) bio je samo izuzetak u odličnoj seriji Real Sosijedada.

Ne računajući taj rezultat, plavo-beli su od 22. oktobra u španskom prvenstvu zabeležili pet pobeda i remi sa Barselonom, u meču koji su prema prikazanoj igri zaslužili da takođe reše u svoju korist.

Trijumfom nad Valensijom na stadionu Anoeta - 3:2 (2:1) - Sosijedad se makar privremeno probio na četvrto mesto, ispred Atletiko Madrida i Viljareala, čijim se okršajem u ponedeljak na "El Madrigalu" spušta zavesa na 15. kolo Primere.

Na drugoj strani, "slepi miševi" igraju još jednu razočaravajuću sezonu, nakon što su 2015. završili prvenstvo na četvrtoj poziciji i kasnije se plasirali u Ligu šampiona. Ako Sporting Hihon u nedelju osvoji bar bod u gostima protiv Espanjola, Valensija će se naći u zoni ispadanja!

Put novoj pobedi Sosijedada "popločao" je brazilski centarfor Vilijan Žoze, koji je golovima glavom u 2. i 24. minutu doneo vođstvo od 2:0.

Vilijan se sa ukupno devet pogodaka nalazi u vrhu liste strelaca, samo iza Mesija, Ronalda i Suareza, a njegov letošnji transfer iz Las Palmasa pokazuje se kao pun pogodak.

Dani Pareho iz penala je smanjio na 2:1, a Karlos Vela u 60. minutu propustio idealnu priliku da obezbedi Sosijedadu finiš bez tenzija. Loš udarac Meksikanca sa 11 metara, gotovo po sredini gola, odbranio je Dijego Alveš.

Posao domaćem timu olakšan je isključenjem Kansela osam minuta pre kraja.

Huanmi je na asistenciju Vele u sudijskoj nadoknadi vremena povisio na 3:1, a Zakarija Bakali iskoristio nepažnju odbrane da odmah potom smanji na 3:2. Međutim, bilo je jasno da taj gol neće promeniti ništa u pogledu konačnog ishoda.