FUTSAL: Srbi tukli Ruse i izbjegli Špance

Srbija napravila veliki preokret protiv favorizovane "zbornaje" (4:3) i u četvrtfinalu će igrati protiv Portugala.

FUTSAL: Srbi tukli Ruse i izbjegli Špance Izvor: MONDO

Kakvu senzaciju je napravila reprezentacija Srbije na Evropskom prvenstvu u malom fudbalu (futsalu) u Mađarskoj!

Favorizovani Rusi su vodili 2:0 u posljednjem meču Grupe C, ali su izabranici Ace Kovačevića napravili veliki preokret, pobijedili 4:3 (0:1) i obezbijedili duel sa Portugalom u četvrtfinalu.

Iako su obje ekipe još ranije obezbijedile plasman u četvrtfinale (pobjedama nad Slovenijom), utakmica je bila od velike važnosti kako bi se izbjegao duel sa četvorostrukim šampionima Evrope, Špancima. A Rusima je odgovarao i bod zbog bolje gol-razlike.

Činilo se da od iznenađenja neće biti ništa. Jedina reprezentacija, uz Italiju, koja je prekidala dominaciju Španaca u dosadašnjih šest kontinentalnih šampionata povela je 2:0 pogocima u 17. i 22. minutu (Kristopolov i Majevski).

Međutim, "orlovi" su od 30. do 32. minuta postigli tri gola, a strijelci su bili Bojan Pavićević, Marko Perić i Vladimir Lazić. Nedugo zatim Kocić je povećao na 4:1 (36. minut).

Da završnica ipak bude neizvjesna pobrinula se (ne)sreća, jer su Rusi smanjili na 3:4 u 38. minutu autogolom Perića.

I onda je nastala drama. Rusi su igrali sa igračem-golmanom posljednja dva minuta. Napadali su, ali su se Srbi odbranili.

Tako će u utorak (19.30), takođe u Budimpešti, igrati za polufinale sa Portugalcima, koji su od Španaca izgubili sa čak 1:6.

U slučaju plasmana među četiri najbolje reprezentacije Evrope, Srbiji bi rival bio bolji iz duela Azerbejdžan - Ukrajina.