Novi (k)iks Liverpula

Liverpul vodio, gubio, a na kraju neće biti zadovoljan bodom protiv Vest Hema.

Liverpul posustaje za vodećim Čelsijem.

"Plavci" su se danas mučili i mučili protiv Vest Bromviča, i nekako došli do pobede, a ta rutina nedostaje fudbalerima Liverpula koji drugu, uslovno rečeno, lakšu utakmicu za redom završavaju bez osvojena sva tri boda.

Prethodnog vikenda ih je kaznio Bornmut (4:3), a ovoga puta je sa "Enfilda" bod odneo Vest Hem.

Adam Lalana je u 5. minutu kaznio grešku odbrane i doveo "redse" u vođstvo, ali su se ređale greške i na drugoj strani. Prvo je Dimitri Paje pogodio iz slobodnog udarca u 22. minutu, da bi Žoel Matip omogućio Mikailu Antoniju da "režira" preokret pre kraja prvog poluvremena.

Divok Origi je izjednačio u 48. minutu, ali uprkos "bezbroj" napada Liverpula nije bilo više golova.

LIVERPUL – VEST HEM 2:2 (1:2)

"Redsi" su i u ovom meču gospodarili posedom lopte (68%), ali to nije moglo da izbriše isti broj pogodaka na njihovom – i na kontu Vest Hema, koji je opet igrao bez nekoliko povređenih igrača.

Ovim bodom "skočili" su za bod iznad opasne zone, dok Liverpul sada ima šest manje od lidera.

Stigli su do 31. boda, na trećem su mestu, a ispred je Arsenal (34) i pomenuti Čelsi (37).

Liverpool vs West Ham 2-2 - All Goals & Full...by HighlightsDaily