Visente Ibora, kapitenski!

Fantastična partija Visentea Ibore, kapitena Sevilje, u pobedi nad Seltom.

U prethodnoj sezoni fudbaleri Sevilje nisu zabeležili ni jednu pobedu u gostima, a ove imaju već tri.

Andalužani su gostovali u Galiciji, protiv Selte, a sva tri pogotka, za pobedu Sevilje, postignuta su u drugom poluvremenu, i dao ih je isti čovek - Visente Ibora.

Kapiten Sevilje je ušao na početku drugom poluvremena umesto Nikolasa Parehe i briljantnom partijom doneo pobedu svom timu. Postigao je het-trik, koji je kompletiran u nadoknadi vremena u kojoj je precizan bio sa "bele tačke".

Pre toga je pogađao u 51. i 84. minutu.

Ovom pobedom Sevilja je zadržala korak za drugoplasiranom Barselonom (31), od koje ima bod manje.

Pogoci u nadoknadi vremena viđeni su i u duelu Espanjola i Sportinga (2:1), ali nije bilo drame s obzirom da je Leo Baptistao u 90. minutu duplirao vođstvo svoje ekipe, pre toga pogodio Felipe Kaisedo, da bi Duje Čop dva minuta kasnije samo ublažio poraz.

U duelu Eibara i Alavesa nije bilo golova, a srpski reprezentativac Aleksandar Katai nije bio ni u protokolu.