Viljareal nokautirao Atletiko, Madriđani van Top 5

"Jorgandžije" sve drastičnije kaskaju za vodećim tandemom, a zaostaju i u trci za plasman u Ligu šampiona.

Viljareal se trgao iz krize, a Atletiko tone u nju.

Na "El Madrigalu", domaćin je sa dva "mata" ostvario prvu ligašku pobedu od šestog novembra. I ne samo to, već je uprkos takvom nizu mečeva bez trijumfa, večeras uspeo da prestigne rivala iz Madrida.

Golovima Trigerosa u 28. minutu, Žonatana Dos Santosa u 38. minutu i nokautom Roberta Sorijana u nadoknadi, ekipa Dijega Simeonea pretrpela je drugi ovosezonski poraz sa tri pogotka razlike.

VILJAREAL - ATLETIKO 3:0 (2:0)

"Žuta podmornica" ukazala je na sve slabosti večeras bledih gostiju, koje iz sna nije mogao da trgne ni neinspirisani Antoan Grizman, iako je odigrao ceo meč.

Ekipa Frana Eskriba bila je konkretnija, bolja i apsolutno zasluženo stigla na četvrto mesto tabele, koje deli sa Real Sosijedadom, jer oba tima imaju po 26 bodova. Sa druge strane, Atletiko čeka prvenstvenu pobedu od kraja novembra, jer je nije ostvario ni u prošlom kolu (0:0 sa Espanjolom)

Pogledajte kako je, gol po gol, Atletiko Madrid bacan na konopce, a na kraju i na tlo stadiona u provinciji Kasteljon.

1:0, Manu Trigeros

2:0, Žonatan dos Santos

3:0, Roberto Sorijano