Arsenal pao posle četiri meseca!

Tek drugi poraz "tobdžija" u Premijer ligi 2016/17, dok je branilac titule Lester izgubio osmi put u 16 mečeva.

Everton - Arsenal 2:1 (1:1) i Bornmut - Lester 1:0 (1:0)!

Žestoko je počelo vanredno, 16. kolo Premijer lige, čijih preostalih osam mečeva se igra u sredu uveče.

Arsenal je na Gudison parku poveo golom Aleksisa Sančeza iz "slobodnjaka" u 20. minutu, ali je u finišu oba poluvremena primio golove posle centaršuteva i udaraca glavom.

Petra Čeha savladao je Šemus Koulman u 44, pa Ešli Vilijams (koga je lopta zakačila prilikom Sančezovog pogotka i prevarila golmana Stekelenburga) u 86. minutu.

Arsenal je u nadoknadi vremena, nakon isključenja Fila Jagielke, bio nadomak izjednačenja, međutim, igrači Evertona uspeli su dva puta da izbiju loptu sa gol-linije. "Tobdžije" su tako morale da se pomire sa tek drugim porazom u Premijer ligi ove sezone.

Još u prvom kolu 14. avgusta Arsenal je kao domaćin izgubio od Liverpula 3:4, a onda ostvario 10 pobeda i četiri remija.

Trijumf Lestera nad Mančester sitijem (4:2) u subotu bio je samo bljesak ekipe Klaudija Ranijerija, koja je na gostovanju borbenom i odlično organizovanom Bornmutu doživela osmi poraz u dosadašnjih 16 kola.

Učinak u gostima popularnih "lisica", koje će kroz dva meseca igrati protiv Sevilje u osmini finala Lige šampiona, zaista je katastrofalan: 0-1-7!

Jedini gol na utakmici postigao je Mark Pju u 34. minutu, kada je odbijenu loptu sa petnaestak metara poslao u desni ugao nemoćnog Rona Roberta Cilera.

Lester je u drugom poluvremenu mnogo češće napadao, ali nikako nije mogao da pronađe put do mreže.

Najbolju priliku propustio je u 90. minutu "rezervista" Leonardo Uljoa, čiji je šut sa sedam-osam metara, posle neverovatne gužve u šesnaestercu, odlično odbranio Artur Boruc.