Čelsi ne staje, Liverpul živnuo

Sesk Fabregas i sjajni Adam Lalana vodili saigrače do pobeda.

Fudbaleri Čelsija upisali su i 10. uzastopnu pobedu u Premijer ligi!

Lider je slavio u gostima protiv "fenjeraša" Sanderlenda 1:0 i povećao razliku u odnosu na Arsenal, koji posle iznenađujućeg poraza u 16. kolu deli drugo mesto sa Liverpulom. I jedni i drugi trenutno imaju šest bodova manje od londonskih "plavaca".

Gol odluke na "Stadionu svetlosti" postigao je Sesk Fabregas u 40. minutu, udarcem sa ivice kaznenog prostora, a posle lepo ostavljene lopte Vilijana.

Bio je to ukupno peti gol Španca protiv Sanderlenda, što je njegov najbolji učinak protiv nekog premijerligaškog kluba.

Iako se očekivalo da ovo gostovanje neće biti problem za ekipu Antonija Koneta, Čelsijevi igrači nisu bili previše ubedljivi. Zadovoljili su se jednim postignutim golom, ali vrednim tri boda...

Ist
im rezultatom Vest Hem je slavio kod kuće protiv Barnlija, a važnu pobedu u borbi za beg od opasne zone doneo je Mark Nobl golom u nadoknadi prvog poluvremena. Prethodno je Tom Hiton odbranio penal, ali se lopta vratila kapitenu "čekićara", koji je iskoristio drugu šansu.

Golgeterski raspoloženi bili su igrači Liverpula, koji su u Midlsbrou tri puta zatresli mrežu domaćina. Pobedom 3:0, ekipa Jirgena Klopa iskupila se za prethodni poraz od Bornmuta i remi sa Vest Hemom.

U centru pažnje bio je dvostruki strelac Adam Lalana, a svoj peti puzastopni gol u svim takmičenjima postigao je Divok Origi.