Vest Hem opet "na gurku", Lester sa deset do boda!

Fudbaleri Vest Hema uz mnogo sreće savladali Hal siti. Midlsbro bez problema protiv Svonsija. Lester sa igračem manje osvojio bod.

Teško da je ijedan tim u Premijer ligi imao problema sa povredama kao što je Vest Hem, ali Slaven Bilić je imao "debeo kredit" iz prošle sezone kada su "čekićari" igrali odlično, a sada kreću i sa pobedama.

Mršavim, ali pobedama...

Oni su upisali drugu uzastopnu minimalnu pobedu, pa je posle Barnlija sredinom nedelje - ove subote rezultatom 1:0 (0:0) savladan i Hal siti.

"Tigrovi" su bili ravnopravni, možda i bolji u jednom delu utakmice pošto su okvir gola pogađali dva puta, ali je penal Marka Nobla u 79. minutu ipak doneo pobedu domaćem timu. Za samopouzdanje i dizanje sa poslednje četvrtine tabele.

Istim rezultatom Sanderlelnd je savladao Votford, dok je Midlsbro "oduvao" Svonsi 3:0 (2:0) uz dva pogotka Alvara Negreda.

Najzanimljivija utakmica igrala se na "Britanija" stadionu, odnosno "bet365" kako se od ove sezone zove zbog sponzora, iako je delovalo da će imati vrlo dosadno drugo poluvreme, ono je zapravo bilo i zabavnije od onog prvog u kom je viđen crveni karton za Džejmija Vardija, a onda pogoci Bojana Krkića i Džoa Alena za vođstvo Stouka protiv Lestera 2:0.

Ali, "lisice" se nisu predavale, kao onda prošle sezone kada su ih svi otpisivali iz borbe za titulu.

"Džoker" Leandro Uljoa doneo je nadu gostujućim navijačima u 74. minutu, da bi još jedan rezervista, Danijel Amartej, izjednačio i "ukrao" bod u 88. minutu meča. Problem za Lester je to što u narednom meču neće moći da računa na Roberta Huta i Kristijana Fuhsa, žuti kartoni, dok je nepoznato kolika kazna očekuje Džejmija Vardija za direktan crveni karton.