Real kroz produžetke do titule "svetskog prvaka"!

Fudbaleri Real Madrida pobedili Kašimu posle produžetaka i osvojili titulu FIFA Svetskog prvenstva za klubove. Het-trik Ronalda!

Ponovo šampion iz Evrope i ponovo iz Španije!

Fudbaleri Real Madrida osvojili su titulu "svetskog prvaka" pošto su u finalu FIFA Svetskog prvenstva za klubove savladali šampiona iz zemlje domaćina Japana, ekipu Kašime.

I to nije bilo nimalo lako!

Šampion Evrope je bez muke odigrao prvi meč turnira u Tokiju i lako savladao Klub Ameriku (2:0), da bi tri dana kasnije odneo pobedu i u finalnom meču protiv Kašime.

Posle 120 minuta fudbala...

U "regularnom delu" bilo je 2:2, da bi novu titulu za Real Madrid doneo, a ko drugi do Kristijano Ronaldo - pogotkom u 98. minutu utakmice, pa opet šest minuta kasnije za pobedu "kraljevskog kluba" - 4:2!

Ovako je izgledao pogodak koji je "slomio" rivala.

Ronaldo

Prvi gol je "pao" nakon odličnog udarca Luke Modrića sa ivice kaznenog prostora, golman Kašime je malo odbio loptu, a sjajno je reagovao Karim Benzema i bez ikakvih poteškoća je ubacio u nebranjenu mrežu.

Greška fudbalera Real Madrida u 44. minutu donela je izjednačenje Kašimi preko Šibasakija, a "desetka" japanske ekipe je u 52. minutu doneo prednost snažnim udarcem sa ivice kaznenog prostora. Pravo niotkuda!

Ipak...

Računajući i trofeje u Interkontinentalnom kupu, ovo je peti trofej za Real Madrid. Osvajali su titulu 1960. godine, potom 1998. i 2002., a onda i dve u poslednje tri sezone. Po tome su najuspešniji od svih klubova.

Prednost je trajala samo šest minuta pošto je Kristijano Ronaldo izjednačio iz penala u 60. minutu, a do kraja "regularnog" dela igre postigao je još jedan gol, ali je on poništen zbog ofsajda, pa se otišlo u produžetke...

Kristijano Ronaldo je zablistao u dodatnih pola sata i sa dva gola doneo titulu "kraljevićima". Pogodio je u 98. i 104. minutu!

Prethodne godine je Barselona bila šampion ovog turnira, dok je godinu pre toga Real Madrid.

Treće mesto zauzela je ekipa Atletiko Nasionala koja je posle penala bila bolja od Klub Amerike.

Pobednik takmičenja dobija pet, a finalista četiri miliona dolara.