Bajern na Lajpcig sa prve pozicije

Bajern evrogolom Daglasa Koste savladao Darmštat i zadržao se na čelu tabele pred derbi sa Lajpcigom.

Bajern 36, Lajpcig 36…

Ovako izgleda vrh bundesligaške tabele poslije 15. kola u kojem je Lajpcig u subotu savladao Hertu, a dan kasnije Bajern uz mnogo više muke stigao do pobjede 1:0 nad Darmštatom u gostima

Bajern je minimalnom pobjedom nad fenjerašem zasjeo na čelo tabele, sa istim brojem bodova kao i Lajpcig ali boljom gol razlikom, pred njihov duel na Alijanc areni u narednom vanrednom kolu.

Za dobar uvod u derbi polusezone koji će biti odigran u srijedu, prije božićne pauze, pobrinuo se Daglas Kosta golom koji će sigurno ući u konkurenciju za najbolji gol sezone.

Ekipa Karla Anćelotija mučila se protiv dobro postavljenog Darmštata, a onda je Brazilac odlučio da prekine agoniju navijača Bajerna.

Alkantara je kratko izveo slobodan udarac, Daglas Kosta se u dva-tri koraka namjestio a potom raspalio po lopti koja je odsjela od prečke u Eserovoj mreži.

Sjajan pogodak koji je pomalo podsjetio na majstorije Kostinog sunarodnika Roberta Karlosa. Pogledajte!

Darmštat se na ovom meču zadovoljio posjedom od tek nešto više od 20 odsto, ali je čak bio opasniju u prvih 45 minuta.

Već na samom startu Sirigu je bio u odličnoj prilici, ali je njegov pokušaj izblokirao Alkantara.  Domaći fudbaleri imali su priliku i  6. Minutu, ali je Rozental glavom poslao loptu u spoljni dio mreže.

Bajern je imao loptu, ali nije uspjevao da probije bedem ispred protivničkog gola. Najbliže tome bio je u 40. minutu, kada je Humels šutirao glavom, praktično pod prekršaj, ali glavni arbiter nije ocijenio da je odgurivanje Vrančića dovoljno za jedanaesterac.

Najbolju priliku u nastavku za goste propustio je Miler deset minuta poslije povratka sa odmora, ali je Eser odbranio njegov pokušaj.

Darmštat je mogao do izjednačenja poslije slobodnog udarca Gondorfa i odbijene lopte Nojera, ali je  Nimejer sa samo tri metara šutirao glavom pravo u golmana Bavaraca.

Domaći su poslije desetog poraza ove sezone ostali prikovani za dno bundesligaške tabele sa samo osam osvojenih bodova u 15 utakmica.