Praznični šou je počeo: "Iks" na Semovom debiju

Premijer liga ušla je u Božićno - novogodišnji ritam utakmica. Početak su označili Votford i Kristal Palas.

Praznici počinju kada premijerligaši uđu u ritam svakodnevnih utakmica. A taj period godine je upravo počeo!

Remijem Votforda i Kristal Palasa 1:1 u ponedeljak popodne, "otvoreno" je 18. kolo Premijer lige, koje će biti igrano do srede popodne i na koje će se već u petak nastaviti naredna runda.

Utakmica na stadionu u Votfordu ostaće upamćena i po debiju Sema Alardajsa na klupi gostiju. Njegov tim poveo je u 26. minutu golom Joana Kabaja, ali su domaći izborili bod pogotkom Troja Dinija u 71. minutu, sa bele tačke.

0:1

1:1

Kristal Palas verovatno bi pobedio da je Kristijan Benteke iskoristio jedanaesterac koji je u 37. minutu sam iznudio. Golman domaćina Eureljo Gomes skrivio je penal, pa se iskupio odbranom.

"Big Sem" je, dakle, počeo "iksom", a najavio je da će doneti lepše i vedrije dane u klub, već do dana oko Nove godine. Da li će tako biti - brzo ćemo saznati.