Siti je spreman za Enfild!

"Građani" pobedili Hal u gostima i spremni dočekuju veliki derbi sa Liverpulom poslednjeg dana 2016. godine.

Mančester siti će barem 24 sata biti na drugom mestu, a da li će ostati odmah iz prvoplasiranog Čelsija zavisi od meča koji na Enfildu (utorak, 18.15) igraju Liverpul i Stouk. "Redsima" pobeda donosi šest bodova zaostatka za ekipom Antonija Kontea.

"Građani" su bili sigurni na gostovanju Halu u 18. kolu Premijer lige. Mančester siti pobedio je 3:0, posle prvog poluvremena u kojem nije bilo pogodaka.

Naivan penal i prelepa akcija Sitija odlučili su pobednika u razmaku od samo šest minuta. Kada je već sve bilo rešeno, pred kraj sudijske nadoknade "pao" je i treći gol, a on je delo igrača Hala Kurtisa Dejvisa.

Ali, krenimo redom.

Rahim Sterling ušao je u dribling i daleko od toga da je imao idealnu poziciju da ugrozi gol Hala. Endrju Robertson je bio pored njega, malo je zakasio, podmetnuo nogu i fudbaler Mančestera se našao na zemlji. Za sudiju nije bilo dileme i nije pogrešio - penal.

Jaja Ture je sigurnim udarcem sa "kreča" doneo vođstvo "građanima" u 72. minutu.

Ako je prvi pogodak gostiju plod nesmotrene reakcije odbrane Hala, onda je drugi posledica suvog kvaliteta fudbalera Sitija. Kevin de Brujne, David Silva i Keleči Iheanačo su majstorskom razmenom pasova i kretnjom zaludeli odbranu domaćina i "overili" pobedi tima Pepa Gvardiole.

Nigerijac, koji je u 57. minutu zamenio Nolita, bio je egzekutor u 78.

Treči pogodak usledio je posle solo prodora Sterlinga i nesmotrene reakcije Dejvisa, koji je postavljanjem noge pokušao da spreči asistenciju, ali je to učnio loše i lopta je završila u mreži.

Aleksandar Kolarov počeo je kao rezerva, međutim već u 18. minutu dobio je priliku umesto Džona Stonsa.

Hal je pobedom mogao čak i da pobegne iz opasne zone, ovako ostaje na poslednjem mestu Premijer lige, a već mu u sledećem kolu dolazi Everton. Siti će produžiti za Liverpul, jer poslednjeg dana 2016. gostuje na Enfildu u velikom derbiju...