Bolan kiks Liverpula i oporavak Sitija!

Ekipa Jirgena Klopa "poklonila" dva penala Džermejnu Defou, a on ih je iskoristio - 2:2. "Građani" iskoristili taj remi da se primaknu.

Promena raspoloženja!

Liverpul je ispratio 2016. pobedu nad Sitijem, u kojem je kuvalo već u večeri poraza na Enfildu.

Međutim, već drugog dana 2017, dogodio se obrt.

Liverpul je golovima Staridža (glavom) i Manea (rutinski finiš) dva puta vodio na gostovanju Sanderlendu, ali je potom i oba puta ispuštao prednost. I to svojim greškama!

Ragnar Klavan i Sadio Mane skrivili su jedanaesterce (faul, pa igranje rukom), koje je Džermejn Defo pretvorio u pogotke, vredne konačnog remija:

SANDERLEND - LIVERPUL 2:2

Za to vreme, Mančester siti je odigrao manje buran meč protiv Barnlija i ipak osvojio tri boda.

Gael Kliši i Kun Aguero bili su strelci za tim Pepa Gvardiole, koji je već u prvom poluvremenu ponovo ostao bez Fernandinja, zbog njegovog trećeg crvenog kartona u poslednjih šest mečeva.

Gosti su do kraja uspeli samo da ublaže poraz, ali ne i da ugroze pobedu favorita. Andre Grej imao je šansu u finišu, ali je iznenađenje na Etihadu ipak izostalo.

SITI - BARNLI 2:1

Najtraktivniji momenat utakmice bio je udarac Serhija Aguera u 62. minutu i gol iz "mrtvog" ugla!

U preostala dva popodnevna meča, Everton je kod kuće bio ubedljiv protiv Sautemptona, a Ronald Kuman nemilosrdan prema bivšem klubu - 3:0. Istovremeno, Vest Brom je takođe sa tri gola u mreži ispratio Hal - 3:1.

Iz ovakvog epiloga najveću korist mogao bi da izvuče Čelsi, koji ima šansu da se u sredu, pobedom nad Totenhemom, "odlepi" na osam poena prednosti u odnosu na najbliže pratioce.

Takođe, i Arsenal bi mogao da kazni ovaj remi Liverpula, jer je u prilici da u utorak dođe na deobu drugog mesta, na gostovanju Bornmutu.

U današnjim mečevima Premijer lige, srpski internacionalci imali su polovičan učinak. Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč u pobedi "građana" nad Barnlijem, dok je Dušan Tadić proveo 67 minuta na terenu Gudison parka, ali ni on nije imao način da spreči težak poraz svog tima.