"Slepi miševi" vodili tri puta protiv Osasune i nisu pobedili.

Barselona, Deportivo, Selta, Granada, Sevilja, Malaga, Sosijedad...

Sve su to mečevi koje je Valensija odigrala u Primeri od sredine oktobra – i ni u jednoj od tih mečeva se nije radovala pobedi. Kraj loše serije UMALO je završen večeras u Pamploni protiv Osasune, ali "slepim miševima" nije pomoglo ni to što su tri puta vodili.

Tužno, ali istinito u slučaju Valensije. I to u direktnom duelu sa rivalom u borbi za opstanak!

Gosti su tri puta vodili na "El Sadaru", ali nisu uspevali da sačuvaju sopstvenu mrežu. Munir el Hadadi ih je doveo u vođstvo u 2. minutu, Rijera je izjednačio vrlo brzo, ali i savladao sopstvenog golmana u poslednjim trenucima prvog dela igre.

Tores je u 62. još jednom poravnao rezultat, a nekadašnji bek Barselone i Inter Martin Montoja se lepo snašao u 73. za vođstvo. Za "odlepljivanje" na dva gola razlike bio je zadužen Dani Pareho, ali je šutirao katastrofalno iz jedanaesterca.

Prelep prodor levog beka domaćih Karlosa Klerka pretvorio se u gol za treće izjednačenje i erupciju oduševljenja na tribinama, u drugom minutu nadoknade: OSASUNA – VALENSIJA 3:3 (1:2).

Ovim remijem zadovoljnija je Osasuna koja je i dalje "zakucana" za dno tabele sa 8 bodova i samo jednom pobedom u 17 utakmica, dok Valensija stoji jedno mesto i jedan bod iznad zone ispadanja. Oni imaju 13 bodova i utakmicu manje – s tim da je taj meč sa Real Madridom.

U sastavu domaćih ceo meč je odigrao Goran Čaušić.

Takođe, ovo je bio prvi meč za našeg trenera Petra Vasiljevića na klupi Osasune.