SERIJA A: Fiorentina vratila neizvjesnost

Fiorentina pobijedila Juventus 2:1. Tek četvrtu poraz Juventusa.

Pobjedom protiv Juventusa 2.1 u meču 20. kola Serije A Fiorentina je vratila neizvjesnost u šampionat. Juventus je i dalje lider,a li sada Roma ima samo bod manje. itina i meč više od Juventusa.

Četvrti poraz ove sezone aktuelni šampion doživio je u Firenci. Golove za Fiorentinu, koja je došla do tek druge pobjede protiv Juventusa u posljednjih 18 godina, postigli su Kalinić i Kijeza, dok je strijelac za Juventus bio Iguain. Fiorentina je tako ostala neporažena ove sezone na domaćem terenu.

Ljubičasti su poveli preko Nikole Kalinića u finišu prvog poluvremena.

Deveti gol ove sezone u Seriji A za bivšeg fudbalera Hajduka, Blekburna i Dnjepra. Asistent je bio Bernardeski. Kineski Tjanđin je poslao ponudu za ovog momka “tešku” 60 miliona evra.

...

Drugi gol pao je početkom drugog dijela.

Milan Badelj ubacio je luptu u šesnaesterac, a Federiko Kijeza, sin slavnog Enrikea Kijeze, je samo dotakao, i Fiorentina je povela 2:0. Igrao se 55. minut.

...

Juventus je brzo reagovao. Samo četiri minuta kasnije Gonzalo Iguain koristi neodlučnost odbrane domaćih. 13. gol sezone za Argentinca.

...

Odličnu šansu za izjednačenje imao je Dibala, koji je u finišu meča poslao loptu visoko preko gola Fiorentine.

Miralem Pjanić meč je odgledao sa klupe ze rezervne igrače Juventusa.