Roma na "-1", Srbin i Bosanac guraju Lacio

Fudbaleri Rome su pobjedom nad Udinezeom (0:1) ponovo stigli na samo bod zaostatka za liderom Juventusom, koji ima i dvije utakmice manje. Gradski rival Lacio takođe slavio zahvaljujući Senadu Luliću i Sergeju Milinković-Saviću.

Poslije minimalnog poraza od Juvea, rimska "vučica" je trećim uzastopnim trijumfom ponovo stigla do prilike da se bori za "skudeto" s obzirom da je na samo bod minusa u odnosu na "staru damu" iz Torina, koja doduše ima dva meča manje.

Do pobjede na "Friuliju" odnosno "Dačija Areni", Rimljani su stigli golom Rađe Naingolana u 12. minutu, ali je potez dana u Udinama bio promašaj "nebu pod oblake" Edina Džeke iz penala nakon što je šest minuta kasnije u kaznenom prostoru rukom igrao David Faraoni.

Nebesko-plavi dio Rima je takođe imao razloga za slavlje.

Lacio je poslije preokreta stigao do pobjede nad Atalantom (2:1) na krilima srpsko-bosanske veze.
Najprije je tim iz Bergama poveo poluvolejem Andree Petanje u 21. minutu, da bi u sudijskoj nadoknadi prvog dijela reprezentativac Bosne i Hercegovine sjajnim centaršutem pronašao u petercu Sergeja Milinković- Savića, koji je glavom pogodio za 1:1.

Srpski vezista je u u 67. minutu "loptom sa očima" omogućio Laciju jedanaesterac - Ćiru Imobilea je oborio golman Atalante Etrit Beriša, a Imobile je sa "kreča" dodao i 11. recku na svoj golgeterski saldo - 2:1.

Imao je Sergej stopostotnu šansu da "ovjeri" pobjedu u 84. minutu kad se našao sam ispred golmana gostiju, ali je šutirao iznad prečke.

Na njegovu sreću, tri boda su osvojena po 12. put za četvrtu poziciju Lacija na tabeli.

Tik iznad RImjana su fudbaleri Napolija, koji su tek u drugom poluvremenu slomili otpor "fenjeraša" Peskare (3:1).

Početkom drugog dijela, Lorenco Toneli i Marek Hamšik su osigurali novi trijumf ekipi pod Vezuvom, koji na čak devet uzastopnih mečeva nije osjetio gorčinu poraza.

"Tačku na i" stavio je Belgijanac Dris Mertens pet minuta prije kraja...

Gosti su u četvrtom minutu sudijske nadoknade uspjeli da iz jedanaesterca postignu počasni gol, a strijelac je bio Đanluka Kaprari.