Roma u četvrtfinalu, Džeko strijelac i asistent

Fudbaleri Rome izborili su plasman u četvrtfinale Kopa Italija! "Vučica" je sigurnom igrom savladala Sampdoriju rezultatom 4:0 (1:0). Kapiten Bosne i Hercegovine Edin Džeko strijelac i asistent.

Izabranici Lućana Spaletija su među osam najboljih timova u najmasovnijem takmičenju na Apeninima.

U četvrtak uveče na "Olimpiku" nisu imali mnogo problema protiv tima iz Đenove zahvaljujući pogocima Rađe Naningolana (dva), te Edina Džeke i Stefana El Šaravija.

Posebno lijep gol bio je volej Naingolana u prvom poluvremenu kada je morao da aplaudira i kapiten Frančesko Toti sa klupe za rezervne igrače.

El Šaravi je početkom nastavka sjajno uposlio kapitena Bosne i Hercegovine, koji je izbjegao ofsajd zamku i pogodio suprotan ugao golmana Kristijana Puđonija - 2:0.

Revanširao se Džeko "dubinskom" asistencijom u 61. minutu El Šaraviju, koji je lobom postavio konačan rezultat.

Džeko je potom uz aplauze ustupio mjesto legendarnom kapitenu Totiju do kraja utakmice sa Sampdorijom, u čijim redovima je svih 90 minuta odigrao srpski reprezentativac Filip Đuričić.

U samom finišu Naingolan je svojim drugom golom stavio tačku na ubjedljivu pobjedu Rimljana...