Bajern po navici,poraz Hofenhajma, gol Jojića

Bajern pobijedio Verder, Lajpcig nanio prvi poraz Hofenhajmu. Gol Miloša Jojića.

Dueli Verdera i Bajerna kroz istoriju jedni su od najvećih u Bundesligi. Ipak u posljednje vrijeme to je derbi samo na papiru. Verder dvije ipo godine, od aprila 2014. u duelima sa Bajernom nije dao gol.

U 18. kolu Bundeslige sastali su se na Vezeru i ponovo je pobijedio Bajern, ali je Verder dao gol. Strijelac je bio Maks Kruze u 53. minutu na asistenciju Zlatka Junuzovića.  Kruze je tako postigao prvi gol Bajernu u karijeru. Od 18 klubova Bundeslige davao je golove protiv 14.

Prije tog gola Bajern je postigao dva. Za vođstvo Bajerna pobrinuli su se veteran Riberi i Roben.

Riberi asitirao, a Roben u svom stilu iz prve lijevom nogom potegao i pogodio za 1:0. Igrao se 30. minut.

Pitanje pobjednika gostujući tim riješio je u finišu prvog poluvremena. David Alaba postigao je prvijenac ove sezone. I to kakav. Iz slobodnog udarca postigao je odličan pogodak.

U ovom kolu Hofenhajm je poražen prvi put ove sezone.  Lajpcig je preokrenuo rezultat i slavio 2:1.  Gosti su posljednjih sat vremena imali igrača manje, pošto je isključen Vagner. Ovom pobjedom Lajpcig je i dalje tri boda minusa u odnosu na Bajern.

Keln je u gostima “razbio” Darmštat 6:1. Miloš Jojić ušao je u igru u 74. minutu, a deset minuta kasnije postogao je gol – peti za Keln.  Nakon asistencije Rudnevsa Jojić je lijepo primio loptu i sa nekih deset metara poslao neodbranjiv udarac.

U derbiju začelja Ingolštat je pobijedio HSV 3:1 i “preskočio” tim iz Hamburga na tabeli.

Najzanimljiviji meč ovog kola odigrali su Bajer Leverkuzen i Borusija Menhengladbah. Na kraju pobjeda gostiju nakon velikog preokreta 2:3. Bajer je za samo tri minuta u prvom poluvremenu postigao dva gola. Tah je bio strijelac u 31.dok je Ćićarito dao gol tri minuta kasnije.

Preokret gostiju najavio je kapiten Stindl u 52. minutu. Isti igrač šest minuta kasnije pogađa za 2:2, a veliki preokret Borusiji obezbijedio je Rafael golom u 71. minutu.